top of page

O Mnie

Kasia Łaska

image00007.jpeg

Witam na mojej stronie.

Bardzo się cieszę, że przeczytasz te kilka słów o mojej drodze zawodowej. To duży skrót, więc mam nadzieję, że dobrniesz do końca :)

 

Mogę dumnie napisać, że jestem pierwszą polską wokalistka, która zaśpiewała na Oscarowej Gali w  Dolby Theatre w Los Angeles.

Niektórzy pamiętają mnie jeszcze z Teatru Muzycznego Roma  gdzie zagrałam m. in. główną rolę w musicalu MISS SAIGON (Kim), w GREASE (Frenchy), PIOTRUSIU PANIE (Dorosła Wendy). W tamtym czasie gościnnie zagrałam również Marię w WEST SIDE STORY w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Więźniarkę June w musicalu CHICAGO w warszawskim Teatrze Komedia.

Po dłuższej przerwie w październiku 2017 roku powróciłam do świata musicalu i obecnie w Teatrze Muzycznym w Łodzi, można zobaczyć mnie w legendarnym LES MISERABLES, gdzie wcielam się w postać Fantine, a od czerwca 2019 po raz kolejny w MISS SAIGON, tym razem w roli Gigi. To wszystko oczywiście gdy teatry będą mogły grać dla 100% widowni.

 

Prawdopodobnie najbardziej znana jestem z mojej dubbingowej działalności.

Przez ponad 20 lat użyczyłam swojego głosu wielu postaciom z filmów, seriali animowanych oraz gier komputerowych. Cała moja filmografia dostępna jest na Wikipedii, ale tutaj wymienię tylko kilka dla mnie najważniejszych tytułów: MAŁA SYRENKA, WIELKI POWRÓT PIOTRUSIA PANA, KOKO SMOKO, KUMPLE Z DŻUNGLI,  PSZCZÓŁKA MAJA: MIODOWE IGRZYSKA, MY LITTLE PONY, WINX, PIĘKNA I BESTIA , SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH czy ostatnio WYPRAWA NA KSIĘŻYC jako Boginii Księżyca Chang’e (NETFLIX) oraz  WRÓŻKA POTRZEBNA OD ZARAZ (DISNEY+) w roli Eleonor, LEAGUE Of LEGENDS i CYBERPUNK.

W nagrodzonym Oscarem oraz Złotym Globem filmie Disney’a KRAINA LODU zaśpiewałam jako Elsa piosenkę MAM TĘ MOC, która w wersji oryginalnej LET IT GO została nagrodzona Oscar’em w kategorii „Najlepsza piosenka”. W rok po premierze filmu otrzymałam Platynową Płytę za album w polskiej wersji językowej.

W 2019 powstała druga część przygód Elsy i jej siostry Anny. Film oraz piosenka INTO THE UNKNOWN czyli CHCĘ UWIERZYĆ SNOM były nominowane do nagród Bafta, Złotych Globów oraz Oscarów i to dzięki tej ostatniej nominacji miałam zaszczyt wystąpić z Aurorą oraz z 9-cioma artystkami, które wcielają się w postać Elsy w Danii, Norwegii, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Meksyku, Japonii, Rosji, Tajlandii towarzysząc Idinie Menzel, oryginalnej Elsie na scenie Oscarowej Gali w Hollywood w lutym 2020.

 

Jestem również autorką i kompozytorką piosenek dla dzieci. Współtworzyłam m.in. piosenkę tytułową do serialu animowanego polskiej produkcji pt: BUNI, serię piosenek projektu WYGIBASY Z NASZEJ KLASY oraz utwory ŻYRAFA, WIELORYB, PAPUŻKI, LENIWIEC, MAM PZRYJACIELA oraz WAŻKA dla popularnego kanału YouTube ŚPIEWANKI.TV .

Piosenki LILI I PLAF z moim udziałem mają milionowe wyniki odtworzeń na platformie Youtube, co również przyczyniło do otrzymania kolejnych dwóch Złotych Płyt za sprzedaż albumu o takim samym tytule.


 

Przez ponad 20 lat pracy artystycznej zaśpiewałam w programach telewizyjnych m. in. takich jak: TANIEC Z GWIAZDAMI, BAŁTROCZYK NA ŻYWO, SHOW,

300 % NORMY oraz jako gość w duecie z Krzysztofem Antkowiakiem w TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO.

W programie SZANSA NA SUKCES zasiadłam na kanapie jurorskiej wraz z Mariną oraz Dawidem Kwiatkowskim wybierając uczestnika preselekcji EUROWIZJA JUNIOR 2021.

 

Zaśpiewałam radiowe jingle dla RMF FM, Radio Zet i Radio Wawa. Brałam udział w licznych koncertach telewizyjnych z okazji ważnych wydarzeń m.in. JEDNEGO SERCA, OD SOLIDARNOŚCI DO WOLNOŚCI  oraz na 65 leciu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.

 

W 2008 roku poznałam legendarnego Jona Lorda, założyciela i klawiszowca brytyjskiego zespołu rockowego Deep Purple, który po koncercie w Płocku zaprosił mnie do stałej współpracy przy projekcie CONCERTO FOR GROUP AND ORCHESTRA. Przez następne 4 lata zagraliśmy wspólnie blisko 50 koncertów z najlepszymi dyrygentami, orkiestrami i w najpiękniejszych salach koncertowych świata  m.in. w Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Brazylii, Korei, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech, we Włoszech i Francji, a w 2010 roku w Sali Kongresowej w Warszawie.

W 2011 roku w Wielkiej Brytanii swoją premierę miał album Jon Lord LIVE z koncertu w Bukareszcie, wydany na CD i DVD.

Jon Lord zaprosił mnie również do wykonania partii wokalnej wersji studyjnej albumu CONCERTO..., gdzie miałam zaszczyt zaśpiewać obok takich artystów jak Steve Balsamo, Joe Bonamassa, Bruce Dickinson (Iron Maiden), Steve Morse (Deep Purple) oraz Guy Pratt (Pink Floyd). Nagrania odbyły się w słynnym Abbey Road Studio w Londynie, a album ukazał się we wrześniu 2012 i jest dostępny w sklepach muzycznych na całym świecie.

 

W czerwcu 2018 powstał mój autorski projekt musicalowy myBROADWAYpl. Wykonywane i rejestrowane na żywo najpiękniejsze utwory musicalowe rodem z Broadway’u, które można zobaczyć i usłyszeć na platformie YouTube. Dziś już przeistoczył się w miejsce artystów musicalu polskiego gdzie można zobaczyć rozmowy z artystami teatrów muzycznych, dowiedzieć się ciekawostek od prof. Marcina Zawady, wykładowcy Historii Musicalu na Akademii Muzycznej w Łodzi czy wysłuchać opinii na temat premier musicalowych w Polsce.

 

Po ponad 25 latach na scenie oraz licznych szkoleniach trenerskich, poczułam, że nadszedł moment abym zaczęła przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie musicalowe oraz dubbingowe. I tak zostałam trenerem wokalnym oraz stworzyłam AKADEMIĘ DUBBINGU,  dzięki której podczas Autorskich Warsztatów Dubbingowych oraz zajęć Szkółki Dubbingowej, adepci sztuki aktorskiej oraz fani dubbingu mogą poznać tajniki pracy aktora dubbingowego.

Jesienią 2021 można było zobaczyć mnie jako uczestniczkę w  programie TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO na antenie Telewizji Polsat.

21.10.2021 zostałam odznaczona nagrodą Zasłużony dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

bottom of page